پیشنهاد مطالعه
خانه > مقالات فارسی > اهل البیت > محرم ۱۴۳۵ ه.ق

محرم ۱۴۳۵ ه.ق

بسم الله الرحمن الرحیم
السلام علی بقیه الله (عج)
حلول ماه محرم ۱۴۳۵ هجری قمری زنده کننده قضیه شهادت حضرت ابی عبدالله الحسین صلوات الله علیه و اصحاب  و اهل بیت گرامش و هجمه شیطان با لشکرش به سوی مدار توحید عالم امکان که می بایست تاریخ بگونه ای دیگر رقم خورد . اگر به این پیام خدای بزرگ که در قضیه جنگ تبوک در سال نهم هجری نازل شده ، پاسخ مجدد می دادند:
مَا کَانَ لِأَهْلِ الْمَدِینَهِ وَمَنْ حَوْلَهُم مِّنَ الأَعْرَابِ أَن یَتَخَلَّفُواْ عَن رَّسُولِ اللّهِ وَلاَ یَرْغَبُواْ بِأَنفُسِهِمْ عَن نَّفْسِهِ  (۱۲۰ – توبه )
و برای اهل مدینه و آنان که اطراف مدینه از بادیه نشینان جایز نیست که از رسول خدا (ص)  تخلف کنند و نباید به سبب جانشان از جان رسول خدا (ص) روی گردان شوند .
مگر پیغمبر خدا در حدیث صحیح نفرموده بود و امت نمی دانست « حسین منی و انا من حسین » حسین از من است و منم از حسین .
پس دعوت امام حسین،  فرمانش ، فرمان و دعوت رسول خدا (ص) است و شگفتا آغاز حرکت آن حضرت از مدینه منوره ، براستی جزای این روی گردانی چیست ؟ ولی آنهایی که گوش کردند و به مولایمان ملحق شدند چگونه بهره گرفتند ؟ « ذَلِکَ بِأَنَّهُمْ لاَ یُصِیبُهُمْ ظَمَأٌ وَلاَ نَصَبٌ وَلاَ مَخْمَصَهٌ فِی سَبِیلِ اللّهِ وَلاَ یَطَؤُونَ مَوْطِئًا یَغِیظُ الْکُفَّارَ وَلاَ یَنَالُونَ مِنْ عَدُوٍّ نَّیْلًا إِلاَّ کُتِبَ لَهُم بِهِ عَمَلٌ صَالِحٌ
برای هر یک از پنج چیز ثوابی جداگانه ، عملی صالح  نوشته می شود : ۱- تشنگی ۲- خستگی و رنج و زحمت  ۳- گرسنگی  ۴- هر گامی که موجب خشم دشمن می شود ۵- هر آسیبی از دشمن که به آنان می رسد .
خدا سنت مبارکش را درباره ی چنین وفادارانی بیان می کند :
لِیَجْزِیَهُمُ اللَّهُ أَحْسَنَ مَا عَمِلُوا
تا خدا به آنان نیکوتراز آنچه عمل کرده اند جزا دهد.
باز فضلش را اینچنین بیان کرده :
وَلاَ یُنفِقُونَ نَفَقَهً صَغِیرَهً وَلاَ کَبِیرَهً وَلاَ یَقْطَعُونَ وَادِیًا إِلاَّ کُتِبَ لَهُمْ
و هیچ اتفاق کوچکی و نه بزرگی نخواهد داشت و هیچ وادیی، دشت و بیابانی پشت سر نخواهد گذاشت مگر اینکه برای آنان نوشته می شود.
شگفت چقدر فضیلت در هر قدم چه بسا پنج فضیلت اول هم تشنه ، هم خسته ، هم گرسنه هم آسیب دشمن و آنگاه فضل دوم گرچه در هر گامی فضیلتهایی ، طی بیابانی فضیلتی دیگر ، هر نوع اتفاقی فضلی دیگر و اگر جامعه آن را گوش می‌کرد برای آنان خدا چه می نوشت : عمل صالح ، نتیجه اعمال صالح حیوه طیبه ، حیات پاکیزه چون خدای بزرگ در سوره ی نحل فرموده :
مَنْ عَمِلَ صَالِحًا مِّن ذَکَرٍ أَوْ أُنثَى وَهُوَ مُؤْمِنٌ فَلَنُحْیِیَنَّهُ حَیَاهً طَیِّبَهً  ( نحل – ۹۶)
هر کس عمل صالح انجام دهد خواه مرد باشد یا زن در حالیکه مؤمن است پس او را به حیوه طیبه خوش گوارا زنده می‌داریم .
حال وقتی که جامعه اهل عمل صالح شد خدا به این جامعه حیوه طیبه محول می کند دیگرجایی برای شیطان و لشکرش  نمی ماند و افسوس که از مولا روی گردانند و دنیا ظلمانی شد .
اما الدنیا فبعدک مظلمه .
 شب اول محرم ۱۴۳۵ ه ق

مطلب پیشنهادی

کلمات نورانی امام زمان از آغاز تا کنون-قسمت چهاردهم

بخش چهاردهم: إتمام  حجت إمام در ادای حق دیگران علی بن محمد: قال أوصل رجل(ارشاد/۳۵۲)گوید ...

کلمات نورانی امام زمان از آغاز تا کنون-قسمت سیزدهم

بخش سیزدهم  التجای به کوی دوست وذکر ابن الفضل (۳۵۳) و نیزحسن بن فضل همدانی ...